Start Strona Główna

Zapraszamy Rodziców dzieci ze spektrum autyzmu oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi (np. Zespół Downa) oraz wszystkie osoby zainteresowane szkołą

DNI OTWARTE 2018:

środa, 4 kwietnia, godz. 17-18.30

środa, 9 maja, godz. 17-18.30

środa, 6 czerwca, godz. 17-18.30

 

Fundacja PZU

Nasza Parafia w roku szkolnym 2017/2018 realizuje projekt „Krok po kroku zdobywamy kamienie milowe” finansowany przez Fundację PZU. Beneficjentami projektu są Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice naszej parafialnej szkoły dla dzieci z autyzmem - Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej „Krok po Kroku” im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

Dzięki pomocy Fundacji PZU, uczniowie naszej Szkoły uczestniczą w autorskich zajęciach pozalekcyjnych, podczas których mają możliwość zdobywania krok po kroku tzw. „kamieni milowych”, czyli nabywania podstawowych umiejętności, spośród których jedna jest fundamentem do nabycia kolejnej. Zajęcia dają szansę na uzupełnianie deficytów i  niwelowanie barier w procesie uczenia się. Kształtują umiejętności komunikacyjne u dzieci nieposługujących się mową, umiejętności społeczne, uczą zabawy w grupie oraz samodzielnego i twórczego spędzania czasu wolnego. Zajęcia usprawniające koordynację ruchową zapobiegają otyłości i wielu chorobom z niej wynikających.

Zakupione w ramach projektu specjalistyczne pomoce wykorzystywane przez uczniów umożliwiają harmonijny rozwój każdego z nich w tempie dostosowanym do jego możliwości i podnoszą jakość jego codzinnego funkcjonowania.

 

Nowy budynek naszej szkoły

Nowy budynekNowy budynek1

 

Zajęcia w Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej "Krok po kroku".

 

 

 

Zobacz film z odwiedzin Pani Alicji  Węgorzewskiej w szkole

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2